• src nakliyat

logo

Cinler Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler


facebooktwittergoogle plus
Dilek Soyak
datastorezulu@gmail.com

Cinler Gerçekten var mıdır?, Bir insanı cin çarpabilir mi?,Cinler
insanın içine girebilir mi? ,Cinler İnsanlara musallat olur mu?, Cinlerin musallat olduğunu nasıl anlarız? Cinlerden korunmak Mümkün mü?  Cinler görülebilir mi?, Cin çıkarma diye bir şey var mıdır?, Cinlerin Musallatından Nasıl Kurtulunur? Cinler hakkında merak edilen gerçekleri
 anlatan bu yazımı sizler için kaleme aldım.

Üzerinde Cin Var Diye Şüphe Edenler …

Cinler Gerçekten var mıdır? Bir insanı cin çarpabilir mi?,Cinler
insanın içine girebilir mi? Cinler İnsanlara musallat olur mu? Cinlerin musallat olduğunu nasıl anlarız? Cinlerden korunmak Mümkün mü?  Cinler görülebilir mi? Cin çıkarma diye bir şey var mıdır? Cinlerin Musallatından Nasıl Kurtulunur? Cinler hakkında merak edilen gerçekleri anlatan bu yazımı sizler için kaleme aldım.

hqdefault.jpg

Kuranı kerimde cinlerin varlığı ile ilgili pek çok ayet bulunmaktadır. Cinlerin varlığı ile ilgili Zariyat Süresi,56. Ayetinde der ki; ben cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım. Kuranı kerim ve peygamber efendimizin hadisleri cinlerin var olduğunu bize göstermektedir. Cinler yok diyenler Kuranı kerime ya da peygamber efendimize inanmadığından değil daha çok bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Cin Çarpması

Dabbe-Cin-Carpmasi-poster-afis-film-movie-wide-genis.jpg

Cin çarpması yani cinlerin içine girmesi mümkün Ancak cinler görülmeyen varlıklar olduğundan cin çarpma meselesi çoğu zaman çarpıtılarak çok daha karışık bir hale getirilmektedir. Cin çarpmasının kelime olarak, açılımı cinlerin insanlara musallat olmasıdır. Bu da nasıl olur? Cinler genelde çöplük, , ağaç kovuğu, hamam vs gibi kuytu ve ıssız yerlerde yaşar. Bu nedenle ağaç dibi vs gibi ıssız ve kuytu yerlerde tuvalet ihtiyacı giderilme melidir. Ayrıca kedi köpek , böcek gibi hayvanlara eziyet etmek, musluk vs gibi yerlere kızgın yağ, ya da sıcak su dökmek, ıssız ve yerlerde uyumak bu varlıklara yakalanma yani halk arasındaki adı ile cin çarpması olasılığını arttırmaktadır. Bu tür durumlarda sadece Şeytani cinler değil, Müslüman cinlerin de insanlara karşılık vermesi mümkün.

Cinler Kimlere Görünür?

0-2.jpg

Cinler melekler gibi değildir. Melekler nurdan yaratılan şeffaf varlıklardır ve insanlara görünmez.Cinler ise, ateşten yaratılmıştır. Cinler ancak musallat oldukları kişilere insan ya da başka şekillere girerek, insanlara görünebilir.

 Cinler İnsanlara NEDEN Musallat Olur? İşte Cevabı…

cinler-insanlara-neden-musallat-olurlar-5.jpg

Cinler hamile bayanlara, loğusalara, bebeklere, genç kızlara, ruhsal ve bedensel yönden zayıf olan kişilere musallat olur. Bunun yanı sıra, İslami tarzda yaşantısı olmayan kişilere, de cinler musallat olabiliyor. Cinler arasında Müslüman cinler de vardır. Müslüman cinler insanlara zarar vermez. Ama yazımın üst paragrafında meydana gelen hadiselerin vuku bulması halinde Müslüman cinlerin de insanlara karşılık vermesi mümkün.

Cinlerin Musallat Olmasının Belirtileri Nelerdir?

maxresdefault-3.jpg

Cinlerin musallat olduğu kişiler yalnız kaldığında yanında biri varmış gibi hisseder. Özellikle banyo yaparken gözünü kapattığında birinin kendisine dokunabilecek hissine kapılabilir. Karanlıktan korkma, uykuda yüksek bir yerden düşme hissi ile sıçrayarak uyanma. Yine rüyasında kedi yılan akrep gibi hayvanların saldırısına uğradığını görülmesi, özellikle yalnızken tuhaf sesler duyulması cinlerin insanlara musallat olduğunu gösteren sadece birkaç işaretten biridir. Aslında bu çok geniş kapsamlı bir konudur. Sayfalar yazıp dolusu anlatsam bitmez. Bunu birkaç örnekle açıklamak gerekirse, mesela oturduğunuz yerde tanıdığınız ir kişinin size seslendiği hissine kapılabilirsiniz. Bezende uyur uyanık arası  size tanıdığınız kişilerin kılığında görünebilir. Ama siz bunu rüyada gördüğünüzü sanırsınız.  Bu varlıklara yakalanmış, kişilerde dalgınlık, kararsızlık, geleceğe yönelik umutsuzluk vs davranış bozuklukları görülebilir. Kişi evden çıkmak istemez. Adeta dünya ile ilişkisini keser. Yaşadığı her şeye umutsuz olarak bakar. Evli ise eşi ile tartışır. Ortada hiç bir şey yokken birden agresif davranışlar sergileyebilir.

Büyü Cinden Korunmak İçin Neler Yapmalı?

700x82090_cinvebuyu_2-1.jpg

-Soğan kabuğu yediğiniz et vs yiyeceklerin kemiklerini yakılmamalı

-Mutfak ve benzeri yerlerde sıcak su dökülmemeli

-Bulaşık bırakmamaya özen gösterin. Yıkamadığınız durumlarda bulaşıkları bir kabın içine koyarak üzerini bir kapak ile kapatılmalı

-Kadınlar adet ve loğusa dönemlerinde temizliklerine dikkat edimelidir.

-Kadınlar lohusalık dönemlerinde akşam namazından yalnız bırakılmamalıdır.

-Tuvalet vs giderken besmele ardından destur denilmelidir.

-Aynı şekilde ıssız ve kuytu yerlerde tuvalet ihtiyacını giderirken besmele ardından destur denilmelidir.

-Mümkünse her gece yatmadan önce Felak,nas,kafirun  sureleri  okunmalıdır.

Cinlerden Korunmak Yolları

images-6-2.jpg

Cinlerden korunmak Mümkün mü? Cinlerden korunmak için, korunmak için abdestli dolaşmalı, geceleri yatmadan Ayet el kürsi, felak,nas,kafurun sürelerini okumalıdır. Evin bir köşesinde seccadenin açık bırakıldığı Kuranı kerim ve dini kitaplar bulundurulduğu yerlere cinler hiç bir şekilde yaklaşamaz.Dolayısıyla insanlara musallat olamaz.

Diyanet: İnsanın İçine Cin Girmesi Diye Bir Şey Olamaz 

DE990DCDCF08E4866F8E0D4774133821_360x203.jpg

Cin çıkarma diye bir şey var mıdır? Bu varlıklara yakalanmış kişilere uygulandığı bilinen cin çıkarma şu şekilde açıklayabilirim. Mantık olarak, zaten görünmeyen varlıkların insanın içine girmesi diye bir şey yoktur. Halk arasında bilinen adıyla cin çıkarması, cinler insanın içine girmesi, demek bu varlıkların insanlara musallat olmasıdır. Önce bunu bir netleştirelim. Ateşten yaratılmış bu varlıklar ancak musallat olmuş kişilere zarar verebilir.  Tabi günümüzde bu yönde sözde cinci hocalara gidip para kaptıranlar da yok değil.. Diyanet: insanın içine cin giremez diyerek son noktayı koymuştur.

hqdefault-1-3.jpg

Günümüzde cinler musallat olmuş, içine cin girmiş,Cin çıkaracağım, diyerek bu işi ticarete dökmüş şarlatanlar da yok değil.Benim bu konudaki tavsiyem öncelikle bir doktora gitmek ve gereken tedavinin olunmasıdır. Doktor gidip tedavi olduğu halde kendisinde bu tür rahatsızlıkların devam ettiğini düşünen kişiler gerçekten bu işin ilmini yani havas ilmi almış kişilerden yardım almalıdır.

Saygılarımla

YAZAN VE YAYINLAYAN

Dilek Soyak

KAYNAK: https://kargamel.com/genel/cinler-hakkinda-bilinmesi-gereken-gercekler/

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1024 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Tarihte Bu Gün 15 Temmuz -O Gece Dakika Dakika Neler Yaşandı?

  15 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Bu gün 15 Temmuz demokrasi destanın 2. yıl dönümü.Bundan tam 2 yıl önce 15 Temmuz darbe gecesiönce Ankara'da 22.05 sularında savaş uçaklarının alçak uçuş yapmaya başlamasıyla belirdi. 22.10:Boğaziçi Köprüsü Türkiye silahlı kuvvetlerinin emir kuvveti dışında FETULLAHCI terör örgütümensubuna ait çeşitli sınıflarda yer alan bir gurubun emir verdiği askerler tarafından işgal edildi.  23.10:Başbakanımız Bin Ali Yıldırım medya aracılığı ile ilk konuşmasını yaptı. Bu vatan uğruna canını veren askerlerimizin içinde asker kılığına girmiş,FETULLAHCI terö...
 • Kökünü Beğenmeyen Dal Çürür

  07 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Sendika bireylerin bireysel mücadeleden örgütsel mücadeleye katılması için varoldu.İnsanlara hizmet etmek için kuruldu.Makam ve mevki hırsları olanlar için bulunmaz bir fırsat oldu. Bazıları sendikayı basamak olarak gördü ,bazıları basamak olarak kullandı.,bazıları bu yavaş zaman alıcı can sıkıcı eylemden vazgeçti direk asansör olarak kullanıp yükselme yolunu seçti. Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür." Demiş üstad Necip Fazıl Kısakürek. Sendikanın alt kademelerinden hızla yükselen ve bu gün sendikanın...
 • Duyarlı Urfalıdan Örnek Davranış

  20 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, EMLAK İLAN, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  ASTOR turizm Ayın kaptanı Halil Alagöz Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkiinde E 5 kara yolunun kenarında bulduğu Türk Bayrağını yerde bırakmadı. İşte göğsümüzü kabartan o haberin detayları;  Türk Bayrağını Yerde Görünce...(video) Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkilinde E 5 kara yolundan geçtiği sırada kenarında yerde duran bayrağımızı gören Alagöz, seyir halindeki otobüsü yol kenarında durdurdu. Tük Bayrağını yerden alarak öpen Alagöz bu duygusal anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. ASTOR t...
 • CİNAYETE KURBAN GİDEN DENİZ DEMİR’E İTHAFEN

  19 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

    Hakime İle Siyasettin Ben Size Ne Yaptım Ne Diyeceksiniz Şimdi Gözü Yaşlı Anama Dokuz Yaşında Yetim Kalan Evladıma Rize Fındıklı da Yolun Dağ Tarafında Bir Kalleş Kurşunla Vuruldum Fındıklı ile Meyveli Köy Arasında  Ecel Yastığına Baş Koydum Yatmadım Rahat Yatağımda Gençliğime Doymadım Henüz Otuz Altı Yaşımda Kasd itdi Hırsız SİYASETTİN  Şu Benim Tatlı Canıma Okuyup Fatiha İhsan Etsinler Bu Deniz Kuluna ...