• src nakliyat

logo

Eğitimde Feda Edilebilecek Tek Fert Yoktur


facebooktwittergoogle plus
src haber
srchaber@hotmail.com

Eğitim milletleri ileriye taşıyacak,onları başarılı kılacak ve fertleri yuceltecek en önemli unsurdur.
Hiç bir devlet yoktur ki eğitimi gözardi Edip yükselsin ,hiç bir fert yoktur ki eğitimsiz dört dörtlük olsun.
Öyleyse Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur .eğitimde feda edilecek fert,zaman ve devlet yoktur derken herkese matematik,coğrafya,tarih,edebiyat ve fizik dayatın demiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Sevgisiz hiç bir fert başarıya ulaşamaz

Öyleyse ne yaparsanız yapın ,sevgiyle yapın.

Birine birşey söyleyecekseniz ve ikna edecekseniz bunu sevgiyle yapın .

Eğitimde feda edilebilecek ne bir fert nede boş bir zamanımız var.bizler muassir medeniyetler seviyesine ancak eğitimle ulaşabiliriz .Biz herkese sadece beşeri ilimler dayatın demiyoruz.ayni zamanda vatan,millet,devlet,bayrak,doğruluk ve dürüstlükle de donatin istiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Siz Önce çocuğu sevin,sonra o herşeyi sevecektir.
Siz sevgiyle bireyler yetiştirin ,onlara iyi bir insan olmayı öğretin ,doğru olmayı öğretin,adaletten ayrilmamayi öğretin yeter… O zaten seçtiği meslekte iyi olacaktır.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için eğitime hassasiyet göstermeliyiz.
Dünya devletleri arasında hakettigimiz yeri almak için eğitimin
kalitesinin yükseltilmesini sağlamalıyız.
Sokakları bilinçsiz mezunlarla doldurmak yerine ,bilinçli ,bilgili,donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz.

Okullardan yıllarca emek harcayıp iki kelime yabancı dil konuşamayan öğrenciler yetiştirmekten vazgeçmeli.Bunun yerine önce yabancı dili sevdirmeliyiz.
Çocuk sevdiği şeyi öğrenir ,sevdiği şeye kıymet verir.

Aynı yabancı dil eğitiminde olduğu gibi sanatta ve spordada yanlış uygulamalarla yıllarca boşa emek harcadık…sanatsiz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir diyen Atatürk’ün sözünü aslında hep yabana attık.
Yine Atatürk’ün ;Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. -Spor, ahlaktır. -Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. diyordu.
Biz yıllarca bu sizleri okuduk yazdık ama her ne hikmetse gereğini yapamadık yada yapmadık.
Artık oturduğumuz yerden ayağa kalkmalı silkelenmeliyiz.uzerimizdeki ağır tozlu yükü atmalı ve geleceğimiz için sanata ve spora gereği gibi hem hayatımızda hemde eğitimimiz de yervermeliyiz.

 

Eğitimci yazar Erhan SARICA

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kıbrıs’ta halen ‘federasyonu’ hayal etmek.

  02 Mayıs 2018 GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

      Kore yarımadasında Kuzey Kore ile Güney Kore liderleri bir araya gelip, 65 yıldır yarımadada süren ateşkesi bitirip bir barış yapma umudunu yeşerttiler. İki lideri tebrik ederim. İnşallah başarırlar. Kore yarımadasındaki sorununun derinliklerine girmek istemiyorum. Yazımızın konusu değildir. Ancak, dünyada güç, paylaşım ve egemenlik kurma mücadelesinin tavan yaptığı bu dönemde, Korelilerin bunu başarması, bence bir mucize. Kore yarımadasındaki bu gelişmeyi, ülkemiz Kıbrıs'a benzeştirmeye çalışanları hayretle izliyoruz. 'Kuz...
 • Mutlumuyuz, Gibimi Yapıyoruz

  18 Nisan 2018 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, YAZARLAR

  Mutlumuyuz yoksa değilmiyiz ,yoksa mutlu Gibimi Yapıyoruz Teknoloji toplumuyuz ama bir çoğumuzun birbirinden haberi yok. Hepimiz birbirimizi icin  Sen çok farklı bi adamsın diyoruz,aslında acımızda,mutluluğunuz da,gözyaşımızda aynı değilmi? Seni anlamaya çalışıyorum diyoruz,ama hiç kimse kimseyi anlamak için çaba sarf etmiyor. Birçoğumuz mutluluk oyunu oynayan mutlu görünmeye çalışan içindekileri dışa yansıtamayan kişileriz Yoksa gerçekten mutlumuyuz.Toplumumuz mutluluktan kırılıyor da benimmi haberim yok. Akşam eve geldiğimizde...
 • Eğitimde Feda Edilebilecek Tek Fert Yoktur

  18 Nisan 2018 EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Eğitim milletleri ileriye taşıyacak,onları başarılı kılacak ve fertleri yuceltecek en önemli unsurdur. Hiç bir devlet yoktur ki eğitimi gözardi Edip yükselsin ,hiç bir fert yoktur ki eğitimsiz dört dörtlük olsun. Öyleyse Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur .eğitimde feda edilecek fert,zaman ve devlet yoktur derken herkese matematik,coğrafya,tarih,edebiyat ve fizik dayatın demiyoruz. Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz... Sevgisiz hiç bir fert başarıya ulaşamaz Öyleys...
 • Şanlıurfalı Şoför Halil Alаgöz’e Örnek Kaptan Şoförü Ödülü

  06 Nisan 2018 EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, YAZARLAR

    Aѕtor turizmin başarılı  şoförlerinden Halil Alаgöz geçtіğіmіz yıl Ekim aуında ulaştırma ѕektörünün en рrestijli ödüllerinden biri оlan ayın kaрtanı ödülünü аlmıştı.  Dürüst Ve Örnek Kişiliği İle O Bu Ödülü Hаk Ediуor. Kendisi ile kısada olѕa bir söуleşі yapma fırsatı bulduğumuz Halіl Ala göz Gerek kişisel gerekse toplumsal ilişkilerinde en fazla öne çıkan özelliği; dürüst  ve örnek kişiliği ile bu ödülü hаk ediуor.  Kaptanlar Kulübünün orgаnize еttіğі Ulaştırma Platfоrmu Ödül Törеnіndе Hankook Şеhirlеrarası Ayın Kaptan Şoförü ödülünü alan ...