• src nakliyat

logo

Eğitimde Feda Edilebilecek Tek Fert Yoktur


facebooktwittergoogle plus
src haber
srchaber@hotmail.com

Eğitim milletleri ileriye taşıyacak,onları başarılı kılacak ve fertleri yuceltecek en önemli unsurdur.
Hiç bir devlet yoktur ki eğitimi gözardi Edip yükselsin ,hiç bir fert yoktur ki eğitimsiz dört dörtlük olsun.
Öyleyse Eğitimde feda edilebilecek tek bir fert yoktur .eğitimde feda edilecek fert,zaman ve devlet yoktur derken herkese matematik,coğrafya,tarih,edebiyat ve fizik dayatın demiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Sevgisiz hiç bir fert başarıya ulaşamaz

Öyleyse ne yaparsanız yapın ,sevgiyle yapın.

Birine birşey söyleyecekseniz ve ikna edecekseniz bunu sevgiyle yapın .

Eğitimde feda edilebilecek ne bir fert nede boş bir zamanımız var.bizler muassir medeniyetler seviyesine ancak eğitimle ulaşabiliriz .Biz herkese sadece beşeri ilimler dayatın demiyoruz.ayni zamanda vatan,millet,devlet,bayrak,doğruluk ve dürüstlükle de donatin istiyoruz.
Önce çocuğu sevin,eğitimi sevin,çocuğa eğitimi sevdirin.Eğitim ve Spor sevmekle başlar diyoruz…

Siz Önce çocuğu sevin,sonra o herşeyi sevecektir.
Siz sevgiyle bireyler yetiştirin ,onlara iyi bir insan olmayı öğretin ,doğru olmayı öğretin,adaletten ayrilmamayi öğretin yeter… O zaten seçtiği meslekte iyi olacaktır.

Çocuklarımız ve geleceğimiz için eğitime hassasiyet göstermeliyiz.
Dünya devletleri arasında hakettigimiz yeri almak için eğitimin
kalitesinin yükseltilmesini sağlamalıyız.
Sokakları bilinçsiz mezunlarla doldurmak yerine ,bilinçli ,bilgili,donanımlı bireyler yetiştirmeliyiz.

Okullardan yıllarca emek harcayıp iki kelime yabancı dil konuşamayan öğrenciler yetiştirmekten vazgeçmeli.Bunun yerine önce yabancı dili sevdirmeliyiz.
Çocuk sevdiği şeyi öğrenir ,sevdiği şeye kıymet verir.

Aynı yabancı dil eğitiminde olduğu gibi sanatta ve spordada yanlış uygulamalarla yıllarca boşa emek harcadık…sanatsiz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir diyen Atatürk’ün sözünü aslında hep yabana attık.
Yine Atatürk’ün ;Ben sporcunun çevik ve namuslusunu severim. -Spor, ahlaktır. -Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır. diyordu.
Biz yıllarca bu sizleri okuduk yazdık ama her ne hikmetse gereğini yapamadık yada yapmadık.
Artık oturduğumuz yerden ayağa kalkmalı silkelenmeliyiz.uzerimizdeki ağır tozlu yükü atmalı ve geleceğimiz için sanata ve spora gereği gibi hem hayatımızda hemde eğitimimiz de yervermeliyiz.

 

Eğitimci yazar Erhan SARICA

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Tarihte Bu Gün 15 Temmuz -O Gece Dakika Dakika Neler Yaşandı?

  15 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Bu gün 15 Temmuz demokrasi destanın 2. yıl dönümü.Bundan tam 2 yıl önce 15 Temmuz darbe gecesiönce Ankara'da 22.05 sularında savaş uçaklarının alçak uçuş yapmaya başlamasıyla belirdi. 22.10:Boğaziçi Köprüsü Türkiye silahlı kuvvetlerinin emir kuvveti dışında FETULLAHCI terör örgütümensubuna ait çeşitli sınıflarda yer alan bir gurubun emir verdiği askerler tarafından işgal edildi.  23.10:Başbakanımız Bin Ali Yıldırım medya aracılığı ile ilk konuşmasını yaptı. Bu vatan uğruna canını veren askerlerimizin içinde asker kılığına girmiş,FETULLAHCI terö...
 • Kökünü Beğenmeyen Dal Çürür

  07 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Sendika bireylerin bireysel mücadeleden örgütsel mücadeleye katılması için varoldu.İnsanlara hizmet etmek için kuruldu.Makam ve mevki hırsları olanlar için bulunmaz bir fırsat oldu. Bazıları sendikayı basamak olarak gördü ,bazıları basamak olarak kullandı.,bazıları bu yavaş zaman alıcı can sıkıcı eylemden vazgeçti direk asansör olarak kullanıp yükselme yolunu seçti. Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür." Demiş üstad Necip Fazıl Kısakürek. Sendikanın alt kademelerinden hızla yükselen ve bu gün sendikanın...
 • Duyarlı Urfalıdan Örnek Davranış

  20 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, EMLAK İLAN, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  ASTOR turizm Ayın kaptanı Halil Alagöz Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkiinde E 5 kara yolunun kenarında bulduğu Türk Bayrağını yerde bırakmadı. İşte göğsümüzü kabartan o haberin detayları;  Türk Bayrağını Yerde Görünce...(video) Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkilinde E 5 kara yolundan geçtiği sırada kenarında yerde duran bayrağımızı gören Alagöz, seyir halindeki otobüsü yol kenarında durdurdu. Tük Bayrağını yerden alarak öpen Alagöz bu duygusal anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. ASTOR t...
 • CİNAYETE KURBAN GİDEN DENİZ DEMİR’E İTHAFEN

  19 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

    Hakime İle Siyasettin Ben Size Ne Yaptım Ne Diyeceksiniz Şimdi Gözü Yaşlı Anama Dokuz Yaşında Yetim Kalan Evladıma Rize Fındıklı da Yolun Dağ Tarafında Bir Kalleş Kurşunla Vuruldum Fındıklı ile Meyveli Köy Arasında  Ecel Yastığına Baş Koydum Yatmadım Rahat Yatağımda Gençliğime Doymadım Henüz Otuz Altı Yaşımda Kasd itdi Hırsız SİYASETTİN  Şu Benim Tatlı Canıma Okuyup Fatiha İhsan Etsinler Bu Deniz Kuluna ...