• src nakliyat

logo

Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir


facebooktwittergoogle plus
src haber
srchaber@hotmail.com

Trump dünyaya balans ayarı çekmeye kalkıyor.ABD sarhoş şoför ün kullandığı araç gibi yalpalıyor,yıkılana kadar böyle gider.

Amerikan’ın bu küstahlığı inşallah hayra vesile olur,ümmet birliği sağlanır,Hilafet yeniden tesis edilir.ABD’nin bu küstahlığının sebebi bizim direnemeyecek durumda olduğumuzu düşünmesi değil parçalanmışlığımızı görmesidir. Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir.

ABD Zannediyorki yaptığım yanima kar  kalır.1.5 Milyar Müslümanın olduğu Dünya da

Güçlü bir İslam Ordusu kurumayıp,
Kudüse sahip çıkamıyor,
8.5 Milyonluk İsraile kafa tutamıyorsak

Müslümanlığımızı bir sorgulamamız lazım! Aklımızı başımıza alalım ve bu Kipa zihniyetinin eteğini başına geçirelim.

ABD İsrailin Başkentini Kudüs olarak tanımasının bir sonra ki adımı Mescidi Aksanın yıkılması olacaktır.Yıllardır olduğu gibi ya seyirci olacağız,yada artık yeter deyip dünya sahnesinde yerimizi alacağız.

Müslüman alemi safları sıklaştırmadıkça,ümmet birliğini tesis etmedikçe ve hilafeti getirmedikçe, Mescidi Aksanın yıkılışını da anca eylem yaparak tepki gösteririz !

Haydi İslam alemi zaman birlik zamanı,zaman dirlik zamanı,zaman ümmet birliği zamanı ,zaman hilafetin taçlandırılma zamanı.Müslüman aleminin bu başsızlığı son bulmalı Hilafet Artık gelmelidir.Nasılki lokomotif olmadan tren gidemez,dümen olmayan gemi menzile ulaşamaz,başsız insan yaşayamaz,yönünü bulamaz,Hilafet olmadan ümmet toparlanamaz,Cihana baş tutamaz.

Haydi aynı babanın evlatları uyanın,ümmet birliğini sağlayın,hilafeti tekrar getirin,birlik olun…

Kudüs İslamındır,Artık Türkiye eski Türkiye,Dünya eski Dünya değil.Mademki Dünyada söz sahibi aranıyor.Bu illaki İslam alemi olmalıdır.Bunun içinde hilafet makamı acilen tesis edilmelidir.

Ortadoğu halkları İslam uygarlığını yeniden canlandırmalıdır. Ümmet birliği olabilirlerse, dünya dengesizliği düzelecektir.Müslüman alemi kardeş kavgasına son vermelidir.

Yaşasın, Allahın yarattığı yeryüzündeki tüm inananların birlikteliği. Yaşasın Aynı babanın tüm evlatlarının kardeşliği.

Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir…

Erhan SARICA

Eğitimci Yazar

_

src haber – src ajans

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  18 Mart 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, YAZARLAR

  Son dönemlerde oldukça favori haline gelen Arap  makyajı nedir? nasıl yapılır Arap makyajı kusursuz görünmek için uygulanan bir makyaj türüdür. Eyeliner biraz ince çekersek göz kenarlarına kuyruk yapmazsak ve dudak makyajında daha natürel renkler seçersek günlük hayatta da kullanılabilinir.Sizde Arap göz makyajı nasıl yapılır? Arap makyajı  yaparken hangi teknikleri uygulamak gerekir?Tüm bu soruların cevabını merak  yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. ARAP GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR? Arap göz makyajı nasıl yapılır? Her makyaj öncesi ...
 • ÇOCUĞUMA NASIL DAVRANMALIYIM?

  18 Mart 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, YAZARLAR

  Çocuklarımız biraz büyüyüp okul çağına gelince tüm anne babaları tatlı bir telaş sarar. Eyvah çocuğum okula başlıyor deriz çoğu zaman. Biz anne-babalar olarak evlatlarımıza ne kadar iyi anlarsak, onları nasıl görmek istediğimizden çok, daha iyi yerlerde görürüz. Onların tercihlerine ne kadar hoşgörüyle yaklaşırsak, emin olunuz ki karakterli, güvenilir, iyi ve sağlam kişilikli birer birey olarak yetiştirebiliriz. Bunun içinde dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktaları gözden kaçırmamız gerekir. Çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatında aldıkl...
 • Aldatan Erkek Nasıl Davranır?

  12 Mart 2018 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, YAZARLAR

  Bir erkeğin karısını aldattığını anlamak için öyle çok önemli ipuçlarına gerek yok!Çünkü kadınların hisleri sanıldığının aksine kuvvetlidir. Biraz gözlemlemek yeterli!Bu sebeple yaptıklarının üstünü örtmek için söyledikleri yalanlar kadınların gözünden öyle kolay kaçmaz.Üstelik kendilerini haklı çıkarmak için farklı taktikler uygulamaktan da çekinmiyorlar.Kendilerini kötü hissetmeleri ve suçluluk duygusu bunun altında yatan en önemli sebeplerden biridir. Aldatan Erkek Nasıl Davranır? Aldatan bir erkek karısına yakalandıktan sonra kendinde oluşa...
 • Taksi Göndermeyince Durağı Patlattı

  10 Mart 2018 DÜNYA, GENEL, GÜNDEM, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Milletçe cinnet halindeyiz. Gerçekten neler oluyor bize sinirlenip, kafası kızan ya silaha  ya bıçağa sarılıyoruz. İşte bunun benzeri bir olayda bu gün Gaziantep’te yaşandı. Mеhmеt G. Adlı bir kişi Gaziantep merkezde oturduğu evin yakında bulunan ki bir taksi durağından taksi çağırdı. Takѕinin gelmemesine öfkelenen Mаhmut G., bilinmeyen bir yerden satın aldığı maуtaрları durağa аttı. İKİ KİŞİ YARALANDI Olay Sadıklar Caddesі’ndekі 25 Aralık İlkokulu’nun yаnındа bulunan durаkta meydana geldi. Durakta gürültüyle patlayan ve bombа büyük рaniğine ...