• src nakliyat

logo

Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir


facebooktwittergoogle plus
src haber
srchaber@hotmail.com

Trump dünyaya balans ayarı çekmeye kalkıyor.ABD sarhoş şoför ün kullandığı araç gibi yalpalıyor,yıkılana kadar böyle gider.

Amerikan’ın bu küstahlığı inşallah hayra vesile olur,ümmet birliği sağlanır,Hilafet yeniden tesis edilir.ABD’nin bu küstahlığının sebebi bizim direnemeyecek durumda olduğumuzu düşünmesi değil parçalanmışlığımızı görmesidir. Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir.

ABD Zannediyorki yaptığım yanima kar  kalır.1.5 Milyar Müslümanın olduğu Dünya da

Güçlü bir İslam Ordusu kurumayıp,
Kudüse sahip çıkamıyor,
8.5 Milyonluk İsraile kafa tutamıyorsak

Müslümanlığımızı bir sorgulamamız lazım! Aklımızı başımıza alalım ve bu Kipa zihniyetinin eteğini başına geçirelim.

ABD İsrailin Başkentini Kudüs olarak tanımasının bir sonra ki adımı Mescidi Aksanın yıkılması olacaktır.Yıllardır olduğu gibi ya seyirci olacağız,yada artık yeter deyip dünya sahnesinde yerimizi alacağız.

Müslüman alemi safları sıklaştırmadıkça,ümmet birliğini tesis etmedikçe ve hilafeti getirmedikçe, Mescidi Aksanın yıkılışını da anca eylem yaparak tepki gösteririz !

Haydi İslam alemi zaman birlik zamanı,zaman dirlik zamanı,zaman ümmet birliği zamanı ,zaman hilafetin taçlandırılma zamanı.Müslüman aleminin bu başsızlığı son bulmalı Hilafet Artık gelmelidir.Nasılki lokomotif olmadan tren gidemez,dümen olmayan gemi menzile ulaşamaz,başsız insan yaşayamaz,yönünü bulamaz,Hilafet olmadan ümmet toparlanamaz,Cihana baş tutamaz.

Haydi aynı babanın evlatları uyanın,ümmet birliğini sağlayın,hilafeti tekrar getirin,birlik olun…

Kudüs İslamındır,Artık Türkiye eski Türkiye,Dünya eski Dünya değil.Mademki Dünyada söz sahibi aranıyor.Bu illaki İslam alemi olmalıdır.Bunun içinde hilafet makamı acilen tesis edilmelidir.

Ortadoğu halkları İslam uygarlığını yeniden canlandırmalıdır. Ümmet birliği olabilirlerse, dünya dengesizliği düzelecektir.Müslüman alemi kardeş kavgasına son vermelidir.

Yaşasın, Allahın yarattığı yeryüzündeki tüm inananların birlikteliği. Yaşasın Aynı babanın tüm evlatlarının kardeşliği.

Kudüs, birliktelik için en güzel sebeptir…

Erhan SARICA

Eğitimci Yazar

_

src haber – src ajans

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
872 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Tarihte Bu Gün 15 Temmuz -O Gece Dakika Dakika Neler Yaşandı?

  15 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Bu gün 15 Temmuz demokrasi destanın 2. yıl dönümü.Bundan tam 2 yıl önce 15 Temmuz darbe gecesiönce Ankara'da 22.05 sularında savaş uçaklarının alçak uçuş yapmaya başlamasıyla belirdi. 22.10:Boğaziçi Köprüsü Türkiye silahlı kuvvetlerinin emir kuvveti dışında FETULLAHCI terör örgütümensubuna ait çeşitli sınıflarda yer alan bir gurubun emir verdiği askerler tarafından işgal edildi.  23.10:Başbakanımız Bin Ali Yıldırım medya aracılığı ile ilk konuşmasını yaptı. Bu vatan uğruna canını veren askerlerimizin içinde asker kılığına girmiş,FETULLAHCI terö...
 • Kökünü Beğenmeyen Dal Çürür

  07 Temmuz 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  Sendika bireylerin bireysel mücadeleden örgütsel mücadeleye katılması için varoldu.İnsanlara hizmet etmek için kuruldu.Makam ve mevki hırsları olanlar için bulunmaz bir fırsat oldu. Bazıları sendikayı basamak olarak gördü ,bazıları basamak olarak kullandı.,bazıları bu yavaş zaman alıcı can sıkıcı eylemden vazgeçti direk asansör olarak kullanıp yükselme yolunu seçti. Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür." Demiş üstad Necip Fazıl Kısakürek. Sendikanın alt kademelerinden hızla yükselen ve bu gün sendikanın...
 • Duyarlı Urfalıdan Örnek Davranış

  20 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, EMLAK İLAN, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

  ASTOR turizm Ayın kaptanı Halil Alagöz Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkiinde E 5 kara yolunun kenarında bulduğu Türk Bayrağını yerde bırakmadı. İşte göğsümüzü kabartan o haberin detayları;  Türk Bayrağını Yerde Görünce...(video) Şanlıurfa’dan İstanbul’a giderken Bolo Hendek mevkilinde E 5 kara yolundan geçtiği sırada kenarında yerde duran bayrağımızı gören Alagöz, seyir halindeki otobüsü yol kenarında durdurdu. Tük Bayrağını yerden alarak öpen Alagöz bu duygusal anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. ASTOR t...
 • CİNAYETE KURBAN GİDEN DENİZ DEMİR’E İTHAFEN

  19 Haziran 2018 DÜNYA, EĞİTİM, GENEL, GÜNDEM, İLETİŞİM, KKTC- KIBRIS, KÜLTÜR SANAT, SON DAKİKA, YAZARLAR

    Hakime İle Siyasettin Ben Size Ne Yaptım Ne Diyeceksiniz Şimdi Gözü Yaşlı Anama Dokuz Yaşında Yetim Kalan Evladıma Rize Fındıklı da Yolun Dağ Tarafında Bir Kalleş Kurşunla Vuruldum Fındıklı ile Meyveli Köy Arasında  Ecel Yastığına Baş Koydum Yatmadım Rahat Yatağımda Gençliğime Doymadım Henüz Otuz Altı Yaşımda Kasd itdi Hırsız SİYASETTİN  Şu Benim Tatlı Canıma Okuyup Fatiha İhsan Etsinler Bu Deniz Kuluna ...